Ја прочистува крвта, го намалува притисокот, помага за стрес – билка за сите генерации

Ја прочистува крвта, го намалува притисокот, помага за стрес – билка за сите генерации

Билката Златица или со латинското име Solidago Virgaurea, помага за многу болести и душевни состојби.

Помага за намалување на депресија и стрес, за прочистување на крвта, за цревни заболувања, дијареа, за колити.

Користете ја колку можете почесто.

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

ВИДЕО: Драјв маркет – погледнете како ќе изгледа маркетот на иднината

ВИДЕО: Рецепт за природна маска против акни и мозолчиња