Нова ручек идеја со пет ѕвезди – тава деликатес

Нова ручек идеја со пет ѕвезди – тава деликатес

Направете вкусен ручек со зеленчук и павлака.

Состојки:

 • 6 тиквици
 • 6 домати
 • 6 чешниња лук
 • 1 шолја магдонос
 • сол и бибер
 • 4 лажици маслиново масло
 • 1 јајце
 • 1 шолја павлака

 

Подготовка:

 1. Рерната се загрева на 180. Степени, а калап за печење се премачкува со маргарин.
 2. Се редат тиквици исечени, па половина од доматите, па маслиново масло, сол и бибер, лук и магдонос. Се ставаат и вториот ред тиквици и домат и смесата која останала.
 3. Јајцето се мати со павлаката и се прелива преку зеленчукот.
 4. Се пече околу еден час.

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

 

 

 

singlepost_text