Сонце па повторно дожд – еве до кога ќе биде времето убаво

Сонце па повторно дожд – еве до кога ќе биде времето убаво

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно, преку денот со почести сончеви периоди долж Повардарието, а утрото свежо.Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец.

Утринската температура ќе се движи од три до 12, а дневната температура од 15 до 22 степени.

Во Скопје ќе биде променливо облачно, во средината на денот со почести сончеви периоди, а наутро ќе е посвежо. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец. Температурата ќе се движи од осум до 19 степени.

Од недела следува период на посончево и малку потопло време преку денот, но со ниски утрински температура.

Преодно наоблачување со услови за повремен дожд на северот се очекува од средината на следната работна седмица.

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

singlepost_text