Овој чај спречува рак и прерана смрт – спречете тешки болести, доволна е една шолја

Овој чај спречува рак и прерана смрт – спречете тешки болести, доволна е една шолја

Истражувањата покажуваат дека чајот од оваа билка го успорува развојот на тумори и спречува создавање на малигни ќелии.Мача правот е зелен прав кој се прави од цел лист зелен чај и одамна е познат и одамна е познат во јапонската традиција. Овој прав е богат со антиоксиданси и полифенол повеќе од зелениот чај, што главно го прави борец против ракот.

Високото ниво на аниоксиданси создава нови крвни садови кои го успоруваат развојот на тумор и помагаат црниот дроб да развива ензими за елиминирање на токсините од телото. Исто така подобро ќе ве разбуди од кафето, а новите истражувања покажуваат дека го намалува ризикот од дијабетис тип 2. Во топла, но не врела вода, сипете 2 грама мача прав и мешајте додека не запени. Немојте да пиете повеќе од 2 шолји дневно.

Повеќе рецепти на Gotvi.mk:

ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта тука

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

 

singlepost_text