Викенд временска: Допрва не чека многу дожд – подгответе се

Викенд временска: Допрва не чека многу дожд – подгответе се

Времето во Македонија ќе биде претежно облачно и свежо, на западот и југот со повремен локален дожд, а во североисточните делови ќе има сончеви периоди.Утринската температура ќе се движи од седум до 15, а дневната од 12 до 18 степени. Во Скопје слично време, променливо облачно и посвежо со кратки сончеви периоди. Утринската ќе се спушти до 11, а дневната ќе се искачи до 18 степени.

Утре се уште на повеќе места ќе има зголемена облачност, но ќе биде суво. Потоа ќе биде посончево и малку потопло преку денот, но со пониски утрински температури.

Нов влажен бран се очекува од средината на наредната недела.

Прочитај повеќе видеа со кулинарски рецепти, совети и трикови тука

Еве како да ослабете според хороскопскиот знак

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Чиа пудинг

singlepost_text