Чај против слабокрвност – бомба за телото и имунитетот

Чај против слабокрвност – бомба за телото и имунитетот

Ако имате проблеми со железото во крвта и со слабокрвност, се што ви треба е достапен и евтин чај.Имено, шолја чај од коприва на ден помага да ја зајакнете крвта, да ја излечите анемијата и да го зајакнете имунитетот.

Засладете го со мед за поголем ефект.

 

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Сендвичарата „7ца“ со нови цени – Погледнете ги тука

Флеки од мастило или тонер – Потребна ви е само 1 намирница и ќе ги извадите

БЕСПЛАТНО: Домашни средства за чистење флеки и перење на облека

Оставете ги децата да си играат во трева – Има евтин рецепт кој ги вади флеките

Чини само 1 денар – Рецепт со кој ќе ги освежите боите на алиштата

Кулинарски трик – Употребете ја оваа намирница и маслото нема да ви загорува при пржење

Едноставен трик со кој ќе ги избркате мувите од вашиот двор и балкон

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

singlepost_text