Сода+вода = блескав мебел и теписи

Сода+вода = блескав мебел и теписи

За да имате блескав мебел и теписи дома, се што ви треба е сода.

Постапката е следна, земете топла вода во шише со пумпа, испрскајте на мебелот, па ставете сода. Не ставајте премногу, нека отстои па пребришете.

Се ќе блеска.

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

 

singlepost_text