Селски погачици по највкусен рецепт

Селски погачици по највкусен рецепт

Направете совршени погачици од рерна кои ќе рашират неодолива арома.

Состојки.

  • 1 шолја кисело млекоСол и шеќер½ лажички сода

    1 шолја сирење

    1 шолја сечкана шунка

    2 шолји брашно

Подготовка:

  1. Состојките за тесто се мешаат и тестото нараснува, па се дели на топки. Секоја се прави тенка кора и во средина се ставаат сирење и шунка.
  2. Преклопете и притиснете да се залепат.
  3. Се пржат на масло.

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

 

 

 

 

singlepost_text