Печени пиперки за во замрзнувач или за ајавар

Печени пиперки за во замрзнувач или за ајавар

Јутјуб каналот „Шерпица“ ни покажа како најдобро да ги испечеме пиперките, кои потоа можете да ги ставите во замрзнувач или да ги искористите за ајвар.

Состојки:

  • пиперки
  • кеси за замрзнувач
  • хартија за печење
  • вреќа од пиперки, компири, кромид… (измиена и исцедена)

Начинот погледнете го во ВИДЕОТО во прилог:

Повеќе ресепти на Готви.мк:

Брз појадок со туна салата

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути

Туна салата со фетучини

Туна салата

Брзо посно предјадење за целото семејство

singlepost_text