Со овие трикови ќе научите како правилно да исечете леб (ВИДЕО)

Со овие трикови ќе научите како правилно да исечете леб (ВИДЕО)

Дали знаевте дека постојат правила по кои се сече лебот?

Во зависност од видот на лебот кој го консумирате, постојат трикови кои ќе ви го олеснат сечењето.

Сепак, пресудно правило е да имате добар нож баш за таа намена.

Дрвената даска на која ќе го поставите лебот, по правило, мора да биде поголема од лебот.

Друго правило – не е неопходно лебот да го притискате ниту со рацете ниту со ножот.

Погледнете во видеото како најдобро да го исечете лебот:

Повеќе рецепти на Готви.мк:

ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид

Ремек дело во кујната: Леб од банана

Тазе домашен леб

ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси

Домашниот леб на мајче Вера

Полнет запечен леб

ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта

Црно бела торта

singlepost_text