Го краси домот и го подобрува здравјето: Оваа билка мора да ја имате дома

Го краси домот и го подобрува здравјето: Оваа билка мора да ја имате дома

Алое верата е позната како билка на бесмртноста, а кај Египќаните се користела во секојдневието.

Се чува до врата бидејќи се смета дека така носи позитивна енергија.

Го прочистува воздухот од канцерогени материи и помага да се намали стресот и несоницата.

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Шарена тава со зеленчук и пилешко

Пилешко во кари сос

Пилешко со паста и песто сос

Одличен рецепт – Потпечено мешано месо со печурки

Специјалитет: Похoван и печен пилешки стек

singlepost_text