Дождот не запира – ќе се смени ли времето?

Дождот не запира – ќе се смени ли времето?

Во Македонија денес, во претпладневните часови, ќе преовладува променливо облачно со кратки сончеви периоди.Попладне ќе има повремени врнежи од дожд, особено во источните, а кон крајот на денот и во јужните делови и од земјава, каде се очекува да бидат пообилни. Ќе дува слаб до умерен североисточен ветер. Т-мин. од 6 до 14, а т-макс. од 16 до 24 степени.

Променливо облачно, претпладне со кратки сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен североисточен ветер. Т-мин. од 11, а т-макс. до 21 степен.

Минималните температури ќе се движат од 6 до 14 степени, а максималните дневни температури ќе бидат во интервал од 16 до 24 Целзиусови степени.

Променливо облачно, претпладне со кратки сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен североисточен ветер. Температурата ќе е во интервал од 11 до 21 степен.

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

ВИДЕО: Драјв маркет – погледнете како ќе изгледа маркетот на иднината

singlepost_text