Со овој појадок ќе загубите 5 килограми за 10 дена

Со овој појадок ќе загубите 5 килограми за 10 дена

Веќе сте пробале неколку диети, но тие се безуспешни? Имате бавен метаболизам, а најголема желба ви е да ослабнете?Тогаш треба да го пробате овој рецепт. Овој појадок изобилува со витамини и минерали.

За подготовка на овој оброк ќе ви биде потребно: 300 мл кефир (или безмастен јогурт); 2 супени лажици овесни снегулки; 1 лажичка мелено ленено семе; 1 лажичка какао во прав; 5-7 суви сливи.

Овој оброк се подготвува навечер за следниот ден. Прелејте ги со 100 мл зовриена вода сувите сливи. Покријте ги и оставете ги да отстојат 5 до 10 м инути. За тоа време во сад ставете ги овесните снегулки, меленото ленено семе и какаото. Прелејте со кефир и промешајте добро.

Сливите што набабриле ситно исечкајте ги, може и да ги измиксате во блендер и додадете ги на претходната смеса.

Добро промешајте и оставете го појадокот да отстои во ладилникот. Наутро извадете од ладилник и уживајте во вкусниот и здрав појадок.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Белите патики ќе бидат како нови – Еве како едноставно да ги исчистите

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

Флеки од мастило или тонер – Потребна ви е само 1 намирница и ќе ги извадите

БЕСПЛАТНО: Домашни средства за чистење флеки и перење на облека

Оставете ги децата да си играат во трева – Има евтин рецепт кој ги вади флеките

Чини само 1 денар – Рецепт со кој ќе ги освежите боите на алиштата

Ви смрдат патиките? Еве кои лекови ги предлагаат читателите

singlepost_text