Лиснати погачици со сирење (ВИДЕО РЕЦЕПТ)

Лиснати погачици со сирење (ВИДЕО РЕЦЕПТ)

Домашно тесто за доручек, ужина или вечера…

Состојки:

  • 600-700 гр брашно
  • 200 гр путер
  • 200 мл јогурт
  • 200 мл млеко
  • сол
  • 1 лажица шеќер
  • 30 гр квасец
  • 200 гр сирење
  • 3-4 јајца
  • семки

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“:

Поврзани вести на Готви.мк

Брзи роденденски сендвичи

ВИДЕО: Појадок за 8 минути – неодоливи сендвичи со шунка и кашкавал

Најбрзиот рецепт за кифли за сите домаќинки

Едноставен појадок кој сите ќе ги воодушеви

Видео: Рецепт за најдобриот домашен појадок во светот

Похован кашкавал

Рецепт за 2 брзи соса за чипс и други грицки

singlepost_text