За бубрези, болки и воспаленија – спасот е во оваа билка

За бубрези, болки и воспаленија – спасот е во оваа билка

Врбовката е билка која се употребува за многу состојби како лекување на воспаленија на простатата, проблеми при мокрење, за болести на мочен меур и бубрези.

Помага и за превенција на рак на бубрезите и мочните патишта.

Нејзиното латинско име е Epilobum parviflorum и користете ја почесто при вакви проблеми.

Повеќе поврзани вести на Готви.мк:

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко