Дождливо прво утринско кафе – темно и студено во Македонија, до кога ќе врне?

Дождливо прво утринско кафе – темно и студено во Македонија, до кога ќе врне?

Времето во Македонија променливо облачно со слаб повремен дожд во западните и особено во источните делови од земјата. Утринската температура ќе се движи од шест до 14 степени, а дневната температура од 16 до 24 степени.Во Скопје ќе биде променливо облачно со услови за слаб повремен дожд. Ќе дува слаб северозападен ветер. Температурата ќе се движи во интервал од 12 до 22 степени.

До петок ќе преовладува променливо облачно и свежо со локални врнежи од дожд.

Од среда кон четврток врнежите ќе се почести на југот и најинтензивни на југоистокот од земјата.

Од четврток температурите ќе се повторно пониски за неколку степени.

За време на викендот се очекува претежно стабилно и малку потопло време.

Повеќе поврзани вести на Готви.мк:

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

singlepost_text