Временска за новата работна недела – не чека многу дожд

Временска за новата работна недела – не чека многу дожд

Времето во Македонија ќе биде претежно облачно и свежо со повремени врнежи од дожд, пообилни во западните и југозападните делови на земјата. Во останатите подрачја врнежите ќе бидат локални и со послаб интензитет. Локално се очекува да наврнат над 15 литри на метар квадратен.Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Минималната температура ќе се движи од 5 до 12, а максималната од 17 до 24 степени.

Во скопското подрачје ќе преовладува променливо облачно време со слаб до умерен југоисточен ветер и со повремен дожд. Температурата ќе се движи од 11 до 19 степени.

Во следните денови врнежите ќе бидат со послаб интензитет и локално застапени. Температурата на воздухот ќе биде релативно ниска за овој период, особено од четврток.

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Шарена тава со зеленчук и пилешко

Пилешко во кари сос

Пилешко со паста и песто сос

Одличен рецепт – Потпечено мешано месо со печурки

Специјалитет: Похoван и печен пилешки стек

singlepost_text