Септемвриска кралица: Јадете круши почесто за да се чувствувате убаво

Септемвриска кралица: Јадете круши почесто за да се чувствувате убаво

Крушата е кралица на есента, богата е со витамини и помага за многу болести.Крушата помага при замор, за добро расположение, има фолна киселина која го нормализира и притисокот, а исто така ја чува младоста.

Со своите влакна помага за добра фигура и слабеење, а добра е и за прочистување на телото, а има и витамини неопходни за телото како А, Б1, Б2, и многу други.

Се препорачува и на дијабетичари.

Повеќе поврзани вести на Готви.мк:

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

singlepost_text