Стар рецепт за новите генерации: Мек колач со сливи по рецептот на Баба

Стар рецепт за новите генерации: Мек колач со сливи по рецептот на Баба

Направете вкусен, мек, брз колач со сливи, по рецептот на Баба.

Лесен и е вкусен и се топи во уста.

Ова е се што ви треба:

 

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Салата Примавера

ПОСНО: Свежа пролетна салата

Енергетска салата

Свежа салата со моцарела

Освежителна салата

Како да ја подготвите превкусната Рукола салата со шери домати?

За повеќе рецепти за салати кликни тука

singlepost_text