Блогер пресмета колку треба да бидат платени домаќинките – 11.400 евра за готвење, камо да беше така

Блогер пресмета колку треба да бидат платени домаќинките – 11.400 евра за готвење, камо да беше така

Американски блогер направи едно интересно истражување и пресмета колку пари би требало да и се даваат на секоја жена како домаќинка.– Кога би можела мојата жена да зема пари за тоа што се грижи за домот, би земала богатство, вели американскиот блогер Стивен Нелсен.

Вели се чини 33.500 евра:

4.700 евра за чистење

2.370 евра за пазарење

11.400 евра за готвењето

1.180 евра за перење

Поврзани рецепти на Gotvi.mk:

Печени тиквички со пилешко и зеленчук

Салата со рукола и пилешко

Полнет ананас со ориз и пилешко

Шпагети со гриловано пилешко и песто сос

ВИДЕО:  Рецепт за пилешко со 40 чешниња лук

Многу вкусно: Потпечена тава со пилешко месо и печурки

Pad Thai со пилешко

singlepost_text