Летото заврши, пад на температурите – еве што не чека

Летото заврши, пад на температурите – еве што не чека

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и слаб до умерен северен и западен ветер. УВ индексот ќе има вредност 6.Утринската температура ќе се движи од еден до 10, а дневната најјвисока температура на воздухот ќе се движе од 19 до 27 степени.

Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност и слаб до умерен северозападен ветер.Температурата ќе се движи од пет до 24 степени.

За време на викендот ќе има преодно стабилизирање на времето со свежи утра и нешто потопло преку ден. Нови врнежи од дожд се очекуваат во понеделник кои ќе бидат повремено со умерен интензитет и повеќе застапени во западните делови.Во вторник и среда врнежите ќе бидат полокализирани и со послаб интензитет.

Поврзани вести на Готви.мк

Брзи роденденски сендвичи

ВИДЕО: Појадок за 8 минути – неодоливи сендвичи со шунка и кашкавал

Најбрзиот рецепт за кифли за сите домаќинки

Едноставен појадок кој сите ќе ги воодушеви

Видео: Рецепт за најдобриот домашен појадок во светот

Похован кашкавал

Рецепт за 2 брзи соса за чипс и други грицки

singlepost_text