Пиперки полнети со зелка – повкусно од туршија, подготовката лесна

Пиперки полнети со зелка – повкусно од туршија, подготовката лесна

Пиперки во тегла, киселкаст вкус кој се надополнува со фил од зелка.Ова е подготовката за највкусна зима:

Прочитај поврзани Gotvi.mk вести:

Салата со рукола и пилешко

Полнети тиквици

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

Еве што научивме на часовите по готвење со Фичо

singlepost_text