Најубавите обланди со чоколадо – евтини и брзи

Најубавите обланди со чоколадо – евтини и брзи

Направете ги најубавите чоколадни наполитанки, обланди за миг од само неколку состојки!

Состојки:

  • 1 пакување обланди (пакување од околу 200 гр)
  • 5 јајца
  • 300 гр чоколадо
  • 200 гр маргарин за колачи
  • 250 гр шеќер
  • 3 кесички ванилин шеќер

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Шерпица“:

Повеќе десерти на Готви.мк:

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед

singlepost_text