Имате тегоби и надуен стомак? – намалете го преку ноќ

Имате тегоби и надуен стомак? – намалете го преку ноќ

Нормално е да имате надуен стомак кога ќе се прејадете или изедете некоја тешка храна, сепак треба да знаете дека подуван стомак може да биде и резултат од присуство на бактерии, па затоа ако надуваноста долго трае можно е да имате така наречена Хеликобактери пилори.Освен надуен стомак други симптоми  за присуство на оваа бактерија се:

– стомачни тегоби

-киселини

-константно подждригнување

Ако ги приметите овие симптоми јавете се кај вашиот лекар и ако навистина се работи за бактерија еве рецепт за природен лек против Хеликобактери пилори.

Состојки:

  • 1 лимон
  • 1 краставица
  • 1 лажица ѓумбир во прав
  • 1 рака магдонос
  • половина чаша вода
  • 1 лажица сок од Алое Вера

 

Изблендирајте ги сите состојки и пијте по една чаша на ден.

Поврзани Gotvi.mk рецепти:

ВИДЕО: Појадок за 8 минути – неодоливи сендвичи со шунка и кашкавал

Витамински појадок

Пржени лепчиња

ВИДЕО: Топ 5 рецепти со јајца во Дубаи

ВИДЕО: Како да зготвите печени јајца на Шкотски начин

ВИДЕО: Нема повеќе печење или пржење јајца, туку…

ВИДЕО: Готварски трик – како одеднаш да излупите 3 варени јајца

Печен спанаќ со јајца

Рецепт за палачинки кои можете да ги јадете неограничено

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

singlepost_text