Викенд временска прогноза – надвор како да е зима, потоа следи дожд

Викенд временска прогноза – надвор како да е зима, потоа следи дожд

Времето во Македонија ќе биде променливo облачно и свежо со умерен до засилен северозападен ветер, повеќе изразен во источните делови.

Утринската температура ќе се движи од седум до два, а дневната 10 до 23 степени. Во Скопје слично време, променливo облачно и свежо со умерен до засилен северозападен ветер. Утринската ќе се спушти до седум, а дневната ќе се искачи до 20 степени.

За време на викендот ќе има преодно стабилизирање со свежи утра и нешто потопло преку ден. Нов влажен бран се очекува во понеделник.
Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Одите на одмор во Грција? Еве ги цените на овошјето и зеленчукот

Понесете си повеќе пари – голем скок на цените во Грција, еве колку чини храната

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Неодолива крем салата

Десерт готов за 20 минути

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

singlepost_text