Пиперки во тегла – за највкусната зима досега

Пиперки во тегла – за највкусната зима досега

Пиперки во тегла, идеално за зимата, вкусно и навистина одлично за мезе, салата или за со секое јадење.

Ова е подготовката:

Прочитај поврзани Gotvi.mk вести:

Салата со брокула која ќе ја правите секој ден

Таратур или ѕаѕики?

Крем супа од зеленчук

Сос од сенф и мед

Телешко месо во сос од буковка

Салата со рукола и пилешко

Полнети тиквици

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

singlepost_text