Голем пад на температурите, облаци и дожд

Голем пад на температурите, облаци и дожд

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и значително посвежо со слаб локален дожд, особено во западните делови од земјава. Ќе дува умерен северозападен ветер, кој долж Повардарието повремено ќе засилува.Утринската температура ќе се движи од седум до 13, а дневната 10 до 23 степени.

Во Скопје слично време, променливо облачно и значително посвежо. Утринската ќе се спушти до 11, а дневната ќе се искачи до 20 степени.

Во петок и за време на викендот наутро ќе биде свежо, преку денот ќе се задржи стабилно, а дневните температури благо ќе се покачуваат.

Поврзани рецепти на Gotvi.mk:

Печени тиквички со пилешко и зеленчук

Салата со рукола и пилешко

Полнет ананас со ориз и пилешко

Шпагети со гриловано пилешко и песто сос

ВИДЕО:  Рецепт за пилешко со 40 чешниња лук

Многу вкусно: Потпечена тава со пилешко месо и печурки

Pad Thai со пилешко

singlepost_text