Додадете го ова во пилешката супа – вкусот ќе биде совршен

Додадете го ова во пилешката супа – вкусот ќе биде совршен

Пилешката супа, не само што е вкусна туку е и добра за нашиот организам, а со овој едноставен трилк, ќе ја направите повкусна.Дали ќе се одлучите да ја направите супата од свежи состојки или од она што ви останало во фрижидерот, со додавање на една состојка ќе ја направите подобра.

Според веб сајтот „Kitchn„ ако додадете неколку супени лажици оцет кога супата ќе почне да врие, тоа ќе доведе до разложување на колагенот во пилешките коски и ќе испушти повеќе од желатинот, кој ќе ја направи супата повкусна.

Можете да користите било каков оцет или лимонска киселина.

Поврзани рецепти на Gotvi.mk:

Печени тиквички со пилешко и зеленчук

Салата со рукола и пилешко

Полнет ананас со ориз и пилешко

Шпагети со гриловано пилешко и песто сос

ВИДЕО:  Рецепт за пилешко со 40 чешниња лук

Многу вкусно: Потпечена тава со пилешко месо и печурки

Pad Thai со пилешко

singlepost_text