Лекува болни колена, обновува коски и зглобови – ова е решението

Лекува болни колена, обновува коски и зглобови – ова е решението

Направете природно решение за болки во колената, коските и зглобовите.

Ова е најбрзо и наједноставно, а природно решение.

Состојки:

  • 200 гр мед
  • 3 лаж суво грозје
  • 8 лаж ленено семе
  • 40 гр семки од тиква

Подготовка:

  1. Сувото грозје, со лененото семе и семките од тиква се ситнат во блендер.
  2. Потоа им се додава медот и се меша.
  3. Се употребува смесата три пати на ден.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Мајката на Јелена Крлеуша: Еве како конечно ја победив зависноста од храна!

Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети за диета

Ким Кардашијан откри како ослабе 15 килограми за 2 месеци

Цеца со нов албум, а ние ви откриваме што јаде за да има таква линија

На традиционален британски појадок со Џон Њуман

Кои се омилените јадења и пијалоци на Енрике Иглесијас?

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

10 „убијци“ на вишокот калории

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

singlepost_text