Колачи за слави: Плазма обланди

Колачи за слави: Плазма обланди

Подгответе вкусни плазма обланди по рецептот на Милица Михаиловиќ.

Состојки:

 • 1 мало пакување обланди

Состојки за црн фил:

 • 100 гр чоколадо
 • половина маргарин
 • 200 гр шеќер
 • 50 мл млеко
 • 200 гр мелени Плазма бисквити

Состојки за бел фил:

 • 50 мл млеко
 • 200 гр Плазма бисквити
 • 150 гр кисела павлака
 • 200 гр шеќер
 • половина маргарин

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог:

 

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Баклава

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

 

singlepost_text