Голем пад на температурите – времето се менува

Голем пад на температурите – времето се менува

Во Македонија ќе биде сончево и топло со мала облачност и умерен југозападен ветер, повеќе изразен во западните делови. УВ индексот ќе има вредност 6.Температурата ќе се движи од 23 до 34 степени. Во Скопје ќе биде сончево и топло со мала облачност и умерен југозападен ветер. Температурата ќе достигне до 33 степени.

Во среда ќе дува засилен југозападен ветер, а ќе има и повремени врнежи од дожд со појава на ретки грмежи.

В четврток времето ќе биде променливо облачно и доста свежо со слаб локален дожд и умерен северозападен ветер. Дневната температура значително ќе опадне и тоа за 10 до 12 степени.

Потоа во петок и за време на викендот времето ќе биде стабилно и свежо со ниски утрински температури.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Белите патики ќе бидат како нови – Еве како едноставно да ги исчистите

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

Флеки од мастило или тонер – Потребна ви е само 1 намирница и ќе ги извадите

БЕСПЛАТНО: Домашни средства за чистење флеки и перење на облека

Оставете ги децата да си играат во трева – Има евтин рецепт кој ги вади флеките

Чини само 1 денар – Рецепт со кој ќе ги освежите боите на алиштата

singlepost_text