Пита од вишни по најдобриот рецепт

Пита од вишни по најдобриот рецепт

Подгответе ја највкусната пита од вишни која некогаш сте ја пробале!

Состојки:

  • 500 гр кори за пита
  • 500 гр вишни
  • 70 гр густин
  • 200 мл вода
  • 150 гр шеќер
  • 50 гр маргарин
  • вода
  • 100 гр шеќер во прав за посипување

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на Милица Михаиловиќ:

 

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Баклава

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

 

singlepost_text