Киндер посна торта – највкусниот десерт

Киндер посна торта – највкусниот десерт

Направете посна торта која ќе ја јадете и кога не постите, киндер во посно издание.

Ова се потребните намирници и подготовката:

 

Поврзани рецепти на Gotvi.mk:

Печени тиквички со пилешко и зеленчук

Салата со рукола и пилешко

Полнет ананас со ориз и пилешко

Шпагети со гриловано пилешко и песто сос

ВИДЕО:  Рецепт за пилешко со 40 чешниња лук

Многу вкусно: Потпечена тава со пилешко месо и печурки

Pad Thai со пилешко

singlepost_text