Невреме во регионот, доаѓа и кај нас – еве до кога ќе има сонце

Невреме во регионот, доаѓа и кај нас – еве до кога ќе има сонце

Времето денеска сончево и топло до 36 степени.Ќе дува слаб до умерен ветер, претежно од југозападен правец. Утринските температури ќе се движат од 9 до 15 степени. Во Скопје, сончево и топло, со утринска температура од 13 степени и максимална дневна од 32 степени.

Топлото време ќе се задржи и во вторник, а во среда ќе дува засилен југозападен ветер со повремени врнежи од дожд и ретки грмежи.

Од четврток со умерен до засилен северозападен ветер ќе има значителен пад на температурата, но се уште и повремен дожд. Потоа време
/div>
Повеќе вести на Готви.мк

Брз појадок со туна салата

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути

Туна салата со фетучини

Туна салата

Брзо посно предјадење за целото семејство

singlepost_text