Рецепт за највкусните уштипци (ВИДЕО)

Рецепт за највкусните уштипци (ВИДЕО)

Кога еднаш ќе ги пробате, ќе ги правите постојано!

Состојки:

  • 500 гр брашно
  • 300 мл топла вода
  • 1 лажичка сол
  • 1 лажичка шеќер
  • 1 лажичка сув квасец
  • 50 мл масло за тестото
  • 500 мл масло за пржење

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на Милица Михаиловиќ:

Повеќе на Готви.мк:

ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин

Ќофтиња во доматен сос

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

Домашни ќофтиња

Ќофтиња од тиквица

ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од компири

Најдобар рецепт за домашно ќофте

singlepost_text