За срцето, бубрезите, имунитет, несоница и депресија – оваа билка е дар од Бога

За срцето, бубрезите, имунитет, несоница и депресија – оваа билка е дар од Бога

Цикоријата е билка за која малкумина знаат, а има многу лековити својства.

Таа е лек во народната медицина за црн дроб, за жилчка, за шеќерот во крвта.

Помага и за подобар имунитет, како и анемија, проблеми со бубрезите, забрзување на метаболизмот.

Лекува и жолтица, а помага и при несоница и депресија.

Поврзани рецепти на Gotvi.mk:

Печени тиквички со пилешко и зеленчук

Салата со рукола и пилешко

Полнет ананас со ориз и пилешко

Шпагети со гриловано пилешко и песто сос

ВИДЕО:  Рецепт за пилешко со 40 чешниња лук

Многу вкусно: Потпечена тава со пилешко месо и печурки

Pad Thai со пилешко

 

singlepost_text