Кекс торта со јаболка

Кекс торта со јаболка

Единствен спој на вкусови…

Состојки:

  • 1/2 кг бисквити
  • 1 кг јаболка
  • 1 л вода
  • 250 гр шеќер
  • 2 кесички пудинг од ванила
  • 1 кесичка посен шлаг или малку чоколадна глазура по желба

Начин на подготовка:

  1. Згответе вода, шеќер и јаболка (исчистени и исечкани на коцки).
  2. Кога јаболката ќе бидат готови, во смесата додајте и 2 кесички пудинг од ванила.
  3. Во плех редете наизменично ред бисквити и ред јаболка со пудинг. Завршете со бисквити.
  4. Кога колачот ќе се излади прекријте го со шлаг или со чоколадна глазура.

 

Уживајте!

Повеќе десерти на Готви.мк:

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед

singlepost_text