Многу топло, па од наредна недела невреме – временска прогноза

Многу топло, па од наредна недела невреме – временска прогноза

Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло со над просечни дневни температури за овој период. Ќе дува слаб до умерен југозападен ветер, а во западните делови повремено ќе засилува. УВ индексот ќе има вредност 6.Утринската температура ќе се движи од девет до 16, а дневната температура од 28 до 36 степени.

Во Скопје ќе биде сончево и многу топло Ќе дува слаб до умерен југозападен ветер, а во западните делови повремено ќе засилува.

Утринската температура ќе достигне до 14 степени, а дневната температура до 34 степени.

Во понеделник над просечно топло ќе биде кон југот и истокот од земјата. Во среда и четврток ќе има зголемена облачност со појава на повремен дожд, претежно во западните

Повеќе поврзани вести на Готви.мк:

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

singlepost_text