Топла напивка од ванила

Топла напивка од ванила

Кремаста напивка со арома на ванила – ќе ја обожавате!

Состојки:

  • 230 мл млеко
  • 1-2 лажици ванилин шеќер
  • 1-2 лажици екстракт од ванила

Начин на подготовка:

  1. Загрејте го млекото на рингла или во микробранова.
  2. Измешајте шеќер и екстракт од ванила. Можете да додадете и цимет по желба.
  3. Уживајте во вкусната напивка!

 

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Баклава

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

 

singlepost_text