Од денеска температурен шок – УХМР предупредува да бидеме внимателни

Од денеска температурен шок – УХМР предупредува да бидеме внимателни

Според најавата на метео-алармот од Управата за хидрометеоролошки работи, во текот на викендот територијата на целата држава ќе биде зафатена со температури од жолта (алертна) фаза.За таа цел, Министерството за здравство апелира до граѓаните за посебно внимавање за своето здравје, особено заради температурните осцилации во изминатиот период.

Исто така, потребно е да се избегнува директна сончева изложеност, како и почитување на општите мерки за заштита на здравјето.

Повеќе поврзани вести на Готви.мк:

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

singlepost_text