Сигурно го имате овој зачин дома а не знаете дека лекува 600 болести

Сигурно го имате овој зачин дома а не знаете дека лекува 600 болести

За овој зачин сите зборуваат го имате дома, но не знаете колку е лековит.

Експертите на народната медицина велат лекува повеќе од 600 болести, а се работи за што друго ако не куркума.

Куркумата е зачин од блискиот Исток, Кина, Индознезија и Индија. Има егзотичен вкус, и најважна состојка и е куркуминот кој позитивно делува на многу заболувања.Куркумата е зачин кој превентивно делува на згрутчената крв, лекувањето депресија, а тоа се покажало со истражувања на 60 особи кои патат од депресија.

Помага за главоболка, сврбежи, болки во зглобовите,  напнатост, надиеност и тешки болести.

Помага и за превенција на почеток на рак.

Прочитајте повеќе рецепти:

Неодоливи чоколадни јагоди

Американски палачинки по врвен, а едноставен рецепт

Повеќе Gotvi.mk рецепти за десерти

Посна торта

Чиа пудинг

singlepost_text