Слоевите се прават сами од себе: Паметен колач

Слоевите се прават сами од себе: Паметен колач

Ова не е трик, овој колач е брз и лесен и сам се формулира во три слоја, се што треба е за заматите, да излиете во плех и да испечете.Ќе се изненадите, ова е подготовката:

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепети:

Посна чорба која е неодоливо вкусна

ВИДЕО: Ги пресече доматите на пола и за неколку минути направи неодолив специјалитет

Специјалитет: Похoван и печен пилешки стек

Шлаг од јагоди – вистински пролетен специјалитет

Јапонски специјалитет – Сашими со димен лосос

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

ВИДЕО рецепт: Нискокалоричен чоколаден сладолед

Чоколадна баклава

singlepost_text