Деликатесни кнедли од сирење

Деликатесни кнедли од сирење

Направете деликатесни кнедли од сирење со путер и презла. Лесни се брзи и едноставни.

Состојки:

  • 500 гр сирење
  • 125 гр маргарин
  • 180 гр презла
  • 4 јајца
  • 1 ванилин шеќер
  • лимон
  • прстофат сол

 

 

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепети:

Посна чорба која е неодоливо вкусна

ВИДЕО: Ги пресече доматите на пола и за неколку минути направи неодолив специјалитет

Специјалитет: Похoван и печен пилешки стек

Шлаг од јагоди – вистински пролетен специјалитет

Јапонски специјалитет – Сашими со димен лосос

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

ВИДЕО рецепт: Нискокалоричен чоколаден сладолед

Чоколадна баклава

singlepost_text