Миризбата од кујната ќе се рашири низ станот: Поховани јаболка со цимет

Миризбата од кујната ќе се рашири низ станот: Поховани јаболка со цимет

Нешто вкусно, деликатесно, со неодолива арома која се шири по станот.

Поховани, вкусни јаболка со цимет.Ова е рецептот:

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Баклава

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

singlepost_text