Ослабете со половина лимон на ден – можно е!

Ослабете со половина лимон на ден – можно е!

За губење на килограмите потребно е здраво варење на храната за калориите да се потрошат, а телото да ги искористи вредните супстанци од храната. Ако вашиот систем за варење не функционира како што треба, повеќето обиди за слабеење ќе бидат многу побавни.

Сокот од лимон има висока концентрација на лимонска киселина која го стимулира системот за варење и помага при намалување  на дејството на јаглените хидрати.

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Ќофтиња во доматен сос

ВИДЕО: Еве како да направите декоративна роза од домат за минута

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

Домашен пинџур

Селска кајгана

Сирење во фурна

singlepost_text