Намирницата  која ја јадеме со јајца е штетна – не мешајте го ова

Намирницата  која ја јадеме со јајца е штетна – не мешајте го ова

Велат дека и здравите намирници се штетни ако не се комбинираат на вистинскиот начин.Постојат многу грешки кои ги правиме во секојдневието, а една од нив е мешањето на шунка со јајца.

Имаат многу масти, протеини, холестерол во комбинација, и нема зошто да ги внесувате заедно зошто само си штетите на себе.

Поврзани рецепти на Gotvi.mk:

Печени тиквички со пилешко и зеленчук

Салата со рукола и пилешко

Полнет ананас со ориз и пилешко

Шпагети со гриловано пилешко и песто сос

ВИДЕО:  Рецепт за пилешко со 40 чешниња лук

Многу вкусно: Потпечена тава со пилешко месо и печурки

Pad Thai со пилешко

singlepost_text