Избелете забите за 2 минути – состојките ги имате дома

Избелете забите за 2 минути – состојките ги имате дома

Без оглед дали имате природно потемен пигмент или жолтилото сте го стекнале со прекумерна употреба на кафе, вино и слични производи, овој трик за избелување со сигурност ќе ви помогне.

Она што ви е потребно е малку сок од лимон и сода бикарбона. Измешајте ги овие состојки и нанесете ги со памучно крпче на забите. Оставете да одстои и исплакнете.

Погледнете го целиот процес на видеото:

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Ќофтиња во доматен сос

ВИДЕО: Еве како да направите декоративна роза од домат за минута

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

Домашен пинџур

Селска кајгана

Сирење во фурна

singlepost_text