Чај од леска – малкумина знаат за неа, а лекува тешки болести

Чај од леска – малкумина знаат за неа, а лекува тешки болести

Леската е листопадно дрво, достигнува и пет метри, а плодот кој е сличен на лешник се користи за многу намени во народната медицина.Плодот и лисјата се користат за чај, кој помага многу за простата, за подобра циркулација на крвта, како и за проширени вени.

Леската помага и за хемороиди и дијареа.

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Смути – дневна доза витамини

ВИДЕО: 4 магични трикови со овошје

Повеќе посни и веге рецепти

Ремек дело во кујната: Леб од банана

Чиа пудинг

singlepost_text