Направете слатка палента на два начина

Направете слатка палента на два начина

За палента сите знаеме, но слатка палента е нешто посебно и вкусно.

Ова се два начина да ја приготвите, прикажани во видеото:

 

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Баклава

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

 

singlepost_text