РОМАНТИЧНИ ТОРТИ: 5 декорации од кои застанува здивот (ВИДЕО)

РОМАНТИЧНИ ТОРТИ: 5 декорации од кои застанува здивот (ВИДЕО)

Тортите и колачите романтично декорирани се неизоставен дел од прославите.

Ви донесуваме 5 декорации кои можете сами да ги направите, а кои се толку убави што веднаш ќе ве освојат.

Во видеото во прилог погледнете како да декорирате романтични торти!

Повеќе десерти на Готви.мк:

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед

singlepost_text